Ambasadorzy

Produkty marki BRUBECK są szeroko doceniane także w świecie sportu profesjonalnego. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią życia niezwykłych sportowych indywidualności – ich ciężkich treningów, codziennych potknięć i wielkich wygranych. Nasza drużyna to interdyscyplinarny zespół profesjonalistów, w którym każdy jest ekspertem w swojej dziedzinie. Ich wiedza, kompetencje, doświadczenie oraz zaufanie do marki BRUBECK są najlepszymi gwarantami jakości naszej odzieży.

POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU

BRUBECK jest Oficjalnym Partnerem Technicznym Polskiego Związku Alpinizmu. Odzież marki testują i startują w niej zawodnicy wszystkich sekcji sportowych PZA oraz m.in. zespół himalaistów, który podejmuje wyprawę w celu pierwszego na świecie zimowego zdobycia K2. PZA powstał w 1974 roku i jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d’Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS). PZA koordynuje działalność sportową i szkoleniową, organizuje wyprawy narodowe, nadaje uprawnienia instruktorskie, zajmuje się ochroną przyrody oraz profilaktyką wypadkową.

Info

Artur Miśkiewicz

Zawodnik reprezentujący dyscyplinę downhill MTB, kolekcjonujący złote medale Mistrzostw Polski i Europy, a także zwycięstwa w wielu prestiżowych zjazdach już od 17 lat! Wspaniałe przygotowanie atletyczne pomaga mu na znoszenie trudów najbardziej wyboistych tras zjazdowych bez nadludzkiego wysiłku, którego wymagają starty przez cały długi sezon. Popularny Arczi słynie z techniki, niepowtarzalnego stylu i niewiarygdonie stabilnej formy. Odzież termoaktywna BRUBECK towarzyszy mu w mistrzowskiej drodze od wielu lat.

Michał Kiełbasiński

Jeden z najlepszych polskich biegaczy ultra i adventure racing. Zwycięzca pierwszej edycji Biegu Siedmiu Szczytów (240 km) w 2013 r. W 1996 roku uczestniczył w legendarnej wyprawie Camel Trophy, która jako pierwsza w historii przemierzyła samochodami terenowymi indonezyjską wyspę Borneo, wzdłuż równika ze wschodu na zachód. Zajął wtedy szóste miejsce, co okazało się najlepszym wynikiem Polaków w historii tej imprezy. Od piętnastu lat czas wypełnia przede wszystkim udziałem w ekstremalnych zawodach adventure racing (ponad 80 startów), maratonach, biegach na orientację, a ostatnio także w ultramaratonach. Na swym koncie ma niemal setkę startów w zawodach adventure na dystansach 100-700 km, w kraju i za granicą. Wielokrotnie zakończonych na podium. Obecnie przygotowuje się do startu w Yukon Arctic Ultra 2017 -  najzimniejszym i najtrudniejszym biegu ultra na świecie odbywającym się w Kanadzie.

 

Andrzej Radzikowski

Wytrawny biegacz specjalizujący się w biegach ultra, szczególnie tych słynących ze swojego poziomu trudności. Wytrwałość, precyzja w realizacji planu treningowego i niesłychana motywacja zaprowadziły Andrzeja w tym roku na szczyt. Został zwycięzcą legendarnego biegu ultra - Spartathlonu. Po zajęciu 3. miejsca w greckim klasyku w 2014 roku, tym razem nie dał szans rywalom na dystansie 245,3 km, który pokonał w 23 godziny 1 minutę i 13 sekund. Historyczne osiągnięcie poprzedził także innymi świetnymi wynikami, m.in. Mistrzostwem Polski w biegu 24-godzinnym w 2013 roku i dwa lata później drugim miejscem na węgierskim Ultrabalatonie, gdzie 220 km pokonał w 18 godzin i 59 minut. W 2016 roku planuje jeszcze start w Mistrzostwach Azji w biegu 24 godzinnym rozgrywanych w Tajpej. 

Patrycja Bereznowska

Ultramaratonka, Mistrzyni Europy w drużynie i brązowa medalistka ME 2016 we Francji w biegu 24H, Mistrzyni Świata indywidualnie i w drużynie w MŚ 2017 w Irlandii oraz rekordzistka świata - w lipcu w Belfaście na MŚ pokonała dystans 259,364 km w ciągu doby! Fantastycznie przygotowana do każdego startu, profesjonalna i ciągle rozwijająca się zawodniczka, dążąca w swoim bieganiu do perfekcji. W 2017 roku jako bezapelacyjnie najlepsza biegaczka 24H na świecie podbiła także legendarny bieg ultra – Spartathlon, zostając pierwszą polską zwyciężczynią po ubiegłorocznym triumfie innego z naszych Ambasadorów - Andrzeja Radzikowskiego. W Grecji Patrycja ustanowiła także najlepszy w historii wynik wśród kobiet - ok. 246 km trasę z Aten do Sparty przebiegła w 24 godziny 47 minut i 7 sekund!

MARCIN TOMASZEWSKI "YETI"

Marcin Tomaszewski, członek Polskiego Związku Alpinizmu, którego jesteśmy Partnerem Technicznym, to wspinacz z fantastycznym doświadczeniem i umiejętnościami, którymi zadziwia od wielu lat. Marcin wytyczył niezliczone nowe drogi na najbardziej pionowych ścianach świata, mimo tego jest wciąż głodny sukcesów i lideruje kolejnym niezwykłym wspinaczkowym wyprawom.Jego wspinanie to nie tylko góry, ale również propagowanie wspinaczki w Polsce poprzez szkolenia i sekcje wspinaczkowe, organizację zawodów i pokazów wspinaczki, prowadzenie audycji radiowych. Od 2005 roku jest instruktorem wspinaczki sportowej. Otworzył własną szkołę wspinania w Szczecinie. W 2009 roku rozpoczął realizacje projektu 4 Żywioły obejmujący wspinaczkę w czterech charakterystycznych rejonach górskich (Patagonia, Alaska, Ziemia Baffina, Wenezuela).

Olga Kosek

Olga Kosek to kolejna Ambasadorka marki związana z górami zawodowo i prywatnie. Zakopianka z wyboru, zawodniczka wymagającej dyscypliny wspinaczki lodowej (drytool), zajmująca od kilku sezonów czołowe lokaty w Lodowym Pucharze Świata, a także instruktorka wspinaczki sportowej, która sama o sobie mówi, że nie wyobraża sobie życia bez wspinaczki w wielu jej odmianach. Od 2011r. instruktor wspinaczki sportowej, prowadzi sekcje na ściance, kursy ściankowe, skałkowe i sportowe zimowe (drytool). Największe sukcesy wspinaczkowe: Opętanie, czyli nowa droga w Tatrach wraz z Marcinem Gąsienicą-Kotelnickim i Darkiem Kałużą; Puchar Świata 2016/17 - 8. miejsce w rankingu „speed”, 11. miejsce w rankingu „lead”.

 

Piotr Pustelnik

Doktor inżynierii chemicznej, alpinista i himalaista. Twórca projektu „Trzy Korony”. Jako trzeci z polskich himalaistów i dwudziesty na świecie zdobył wszystkie 14 szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m. ten wielki sukces zakończył wejściem na Annapurnę. Za ten niesamowity wyczyn w 2011 roku został wyróżniony nagrodą „Super Kolosa 2010”. Jest również laureatem nagrody Explorera, która przyznawana jest wybitnym jednostkom w dziedzinie eksploracji. W maju 2016 roku został prezesem Polskiego Związku Alpinizmu.