GOPR

BRUBECK OFICJALNYM PARTNEREM GÓRSKIEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO

BRUBECK od 2020 roku jest Oficjalnym Partnerem Technicznym Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. GOPR działa od 1952 roku niosąc pomoc w górach, jaskiniach, skałach, na górskich rzekach oraz w trudno dostępnym terenie ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone. Aby zostać ratownikiem GOPR, trzeba przejść intensywne szkolenia i zdać egzaminy kwalifikacyjne, co czyni ich wyspecjalizowaną jednostką ratunkową.

Ratownicy zapobiegają wypadkom w górach oraz chronią środowisko górskie, często przy wykorzystaniu technik alpinistycznych, pojazdów terenowych lub śmigłowca. Szkolą się i współpracują z innymi służbami, aby robić to jak najlepiej. Obszar, jaki zabezpiecza GOPR to pasma gór polskich od Karkonoszy poprzez Jurę Krakowsko – Częstochowską do Bieszczad, o łącznej powierzchni 20.410 km2, to ponad 7000 km szlaków turystycznych. Pomimo ochotniczego charakteru organizacji, są profesjonalistami, którzy przez 365 dni w roku zapewniają poczucie bezpieczeństwa setkom tysięcy osób.

Często zmagają się z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi ratując ludzkie życie, dlatego potrzebują najlepszej ochrony podczas wypraw. Nasza odzież termoaktywna i z wełny merino jest gwarantem właściwego zabezpieczenia organizmu w każdych warunkach.

WSPIERAM GOPR

Kupując termoaktywną czapkę Brubeck z wełny merynosów, wspierasz ratowników GOPR. Cały dochód z jej sprzedaży przekazujemy Fundacji GOPR Wiedząc jak ważna i trudna jest praca ratowników GOPR, przygotowaliśmy czapkę z wełny merino w limitowanej edycji #jestemzgor, jako wsparcie dla Fundacji GOPR.