K2

BRUBECK OFICJALNYM PARTNEREM TECHNICZNYM
NARODOWEJ ZIMOWEJ WYPRAWY NA K2 2017/2018

Na przełomie 2017 i 2018 roku zespół PZA pod kierunkiem Krzysztofa Wielickiego, po raz pierwszy w historii podjęła się zdobycia zimą drugiego najwyższego szczytu na świecie – K2. PO 80 dniach walki z górą musieli zakończyć wyprawę przed zrealizowaniem celu. Powodem były wzmożone opady śniegu, brak możliwości aklimatyzacji zespołu na 7200 m n.p.m., zagrożenie lawinowe i złe prognozy pogody. Zapisali się na kartach historii jako pierwsza ekipa na świecie, która się tego podjęła z czego jesteśmy dumni. Cały zespół był wyposażony w odzież z kolekcji Thermo oraz Extreme Wool, która sprawdziła się doskonale i zagwarantowała im właściwą ochronę podczas najtrudniejszych momentów wyprawy.

Pierwszy z cyklu wywiadów z uczestnikami wyprawy – Krzysztof Wielicki o wierze w sukces ekspedycji:

Drugi z cyklu wywiadów z uczestnikami wyprawy – Rafał Fronia o znaczeniu i wadze doświadczenia podczas wyprawy:

Trzeci wywiad – Piotr Snopczyński, kierownik bazy, mówi o organizacji wsparcia technicznego i zapleczu logistycznym dla wspinaczy:

Wywiad czwarty – Marek Chmielarski, członek wyprawy, mówi o atmosferze w obozie bazowym i o tym, jak wygląda przebywanie na górze:

Piąty wywiad – Artur Małek, członek wyprawy, opowiada o swoich doświadczeniach walki z zimą w górach wysokich i nauce jaką odebrał od swoich alpinistycznych mistrzów:

Wspomnienia ze spotkania z ekipą wyprawy podczas narady organizacyjnej:

BRUBECK K2 SET

Jakiej bielizny termoaktywnej używa zespół walczący o zdobycie K2 zimą?

  • Himalaiści korzystają z kompletów z kolekcji THERMO, które świetnie sprawdzają się przy intensywnej pracy w obozie oraz przy transporcie całej karawany wyprawowej, czyli zajęciach które wymagają stałej aktywności fizycznej wyższego stopnia.
  • Komplety z kolekcji EXTREME WOOL pomagają utrzymać ciepło podczas ekstremalnie mroźnych nocy oraz podczas wspinaczki i aklimatyzacji na coraz wyższych wysokościach.
  • By zwiększyć funkcjonalność wełnianej bielizny i wspomóc efektywność transportu wilgoci wspinacze używają koszulek oraz bokserek Base Layer w technologii 3D
  • Zestaw uzupełniają: kominiarka z wełny merino oraz oparte na tym samym surowcu skarpety SNOW FORCE

KOLEKCJA BRUBECK®K2

Dedykowana Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 kolekcja odzieży składa się z koszulek z długim i krótkim rękawem oraz akcesoriów wełnianych – komina i czapki. Produkty powstały z najszlachetniejszych naturalnych surowców: wełny z merynosów australijskich oraz Tencelu, przędzy pochodzenia drzewnego.

linkowanie do pozycji w cenie promocyjnej