3D PRO

MAKSYMALNY KOMFORT TERMICZNY I CHŁODNA PRECYZJA DZIAŁANIA.

3D PRO TO POŁĄCZENIE INTELIGENTNYCH ZJAWISK NATURY I ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGII PRODUKCJI DZIANINY.

Innowacyjne koszulki 3D PRO są dokładnie tym, czego potrzebują pasjonaci biegania, jazdy na rowerze czy motocykliści. Ultralekkie i cienkie produkty zapewniają pełną swobodę ruchów i odpowiednią termoregulację podczas intensywnego biegu lub innej aktywności w wysokich temperaturach.

DZIAŁANIE TECHNOLOGII 3D PRO

WPŁYW KOSZULKI 3D PRO NA OBNIŻENIE TEMPERATURY W CZASIE AKTYWNOŚCI

 

1. ZAŁOŻENIE KOSZULKI

TEMPERATURA SKÓRY*

PRZED ZAŁOŻENIEM 3D PRO
LEKKI DYSKOMFORT TERMICZNY: PONIŻEJ 33 ST.C

PO KILKU MINUTACH W 3D PRO
PEŁNY KOMFORT TERMICZNY: 33-34 ST.C

Po zdjęciu odzieży w otoczeniu, gdzie temperatura powietrza utrzymuje się na stałym, najbezpieczniejszym dla człowieka poziomie między 18 st. C a 21 st.C towarzyszy nam lekki dyskomfort termiczny, który odczuwamy kiedy temperatura na skórze wynosi mniej niż 33 st.C. Założenie koszulki 3DPRO w ciągu kilku minut sprawia, że nie tylko temperatura na skórze wraca do komfortowej wartości, ale też utrzymuje się na poziomie, który pozwala odczuwać pełny komfort termiczny nawet podczas wysiłku niskiego stopnia lub przy braku aktywności.

Działanie koszulki 3D PRO:

Struktura trójwymiarowej siatki zapewnia dodatkowe kanały powietrzne w przestrzeni pomiędzy skórą a koszulką. Dzięki temu umożliwia gromadzenie się powietrza ogrzanego naturalnym ciepłem ciała między powierzchnią skóry, a koszulką 3DPRO i zapobiega obniżeniu się temparatury na skórze. Skuteczna ochrona przed wychłodzeniem może przyspieszyć np. rozgrzewkę przed intensywniejszą aktywnością.

2. STAŁA AKTYWNOŚĆ NA DŁUŻSZYM ODCINKU CZASOWYM

TEMPERATURA NA POWIERZCHNI KOSZULKI*

START AKTYWNOŚCI:
29,10 ST. C

PO 20 MIN. WYSIŁKU:
27,90 ST.C

PO 30 MIN. WYSIŁKU:
27,47 ST.C

Kiedy rozpoczynamy aktywność w koszulce 3D PRO utrzymuje ona dotychczas pełny komfort termiczny odpowiednio wysoką temperaturę. Po rozpoczęciu aktywności obserwujemy stały spadek temperatury na powierzchni koszulki. Po 20 minutach wysiłku można zaobserwować obniżenie temperatury na powierzchni koszulki o ponad 1 st.C. Dzieję się tak dzięki zwiększonej powierzchni odbioru wilgoci ze skóry oraz odprowadzaniu jej wraz z nadmiarem ciepła na zewnątrz koszulki, gdzie niweluje je cyrkulacja powietrza. Po 30 minutach wysiłku temperatura na powierchni koszulki wciąż spada.

3. FAZA ODPOCZYNKU PO WYSIŁKU

TEMPERATURA NA POWIERZCHNI KOSZULKI*

PO 10 MIN ODPOCZYNKU:
27,66 ST.C

PO 35 MIN ODPOCZYNKU:
28,52 ST.C

W momencie zakończenia aktywności i przejścia w fazę odpoczynku – nawet w statycznej pozycji można zaobserwować stały wzrost temperatury na powierzchni koszulki. Podczas aktywności działanie efektu chłodzenia wyraźnie wpłynęło na utrzymanie komfortu i obniżenie temperatury na powierchni koszulki.

Działanie koszulki 3D PRO:

Kiedy aktywność organizmu ustaje, a naturalny proces produkcji energii cieplnej zwykle sprawia, że temperatura na ciele i na powierzchni koszulki powoli spada, osoba, która ma na sobie koszulkę 3D PRO może zaobserwować aktywne i skuteczne wsparcie termoregulacji przez koszulkę termoaktywną. W fazie odpoczynku temperatura na powierzchni koszulki stale wzrasta, aby powrócić do w pewnym momencie do stanu pełnego komfortu termiocznego, podobnie jak przed rozpoczęciem aktywności.

* Dane pochodzą z raportu dot. pracy badawczo-rozwojowej nt. „Analiza porównawcza wyrobów technologii seamlesswear w aspekcie cech komfortu fizjologicznego”, wykonanego pod kier. dr Anny Pinar w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi. Badania zostały przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych.

 

ZMAKSYMALIZOWANY TRANSPORT WILGOCI

NAZWA KOLEKCJI NAWIĄZUJE DO TECHNOLOGII PRZESTRZENNEJ BUDOWY DZIANINY, KTÓRA POWSTAŁA W OPARCIU O ULEPSZONY MODEL TRÓJWYMIAROWEJ SIATKI.

Jej konstrukcja została wzmocniona poprzez zastosowanie układu heksagonalnego, spotykanego w przyrodzie np. w budowie kryształu czy plastra miodu. Zwarta budowa siatki zapewnia doskonałą trwałość dzianiny. Struktura 3D znacznie zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci oraz przyspiesza jej transport. Sześciokątny kształt komórek siatki przyspiesza przemieszczanie ciekłej wilgoci na zewnętrzną powierzchnię koszulki, gdzie cyrkulacja powietrza swoim działaniem niweluje jej nadmiar.

Nadmiar wilgoci na ciele powstaje naturalnie podczas aktywności fizycznej organizmu w wysokich temperaturach. Zainspirowani obecnymi w naturze zjawiskami kapilarnymi wykorzystaliśmy ich mechanizm, by zmaksymalizować efekt transportu wilgoci. Komórki siatki tworzą trójwymiarową porowatą strukturę. Trójwymiarowe ścianki tej struktury tworzą mikronaczynia przyspieszające skutecznie wydobywanie wilgoci na zewnątrz. W zbliżony sposób działa na przykład transport krwi przez naczynia włosowate w organizmie i przepływ wody w naczyniach roślin.

Dzięki temu w praktyce pot biegacza lub rowerzysty zostaje dosłownie wyciągnięty przez strukturę koszulki i pozostaje na jej powierzchni zamiast na skórze, co znacząco wpływa na większy komfort i poprawia wydajność intensywnej aktywności fizycznej w wysokich temperaturach.

ZOPTYMALIZOWANA WENTYLACJA

W MIEJSCACH O WZMOŻONEJ POTLIWOŚCI ZOSTAŁY ZASTOSOWANE PRECYZYJNA STREFY WENTYLACYJNE, KTÓRE TWORZĄ SPECJALNE KANAŁY POWIETRZNE.

Optymalną wentylację wspomaga również trójwymiarowa struktura koszulki. Przestrzenność budowy i porowata faktura powoduje, że koszulka nie przylega do ciała jak płaska powierzchnia. Umożliwia to znacznie lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz trójwymiarowej struktury koszulki. Wytwarzająca się w ten sposób przestrzeń wypełniona powietrzem tworzy naturalną barierę i ochronę również przed wychłodzeniem organizmu.

PODWÓJNE WSPARCIE TERMOREGULACJI ORGANIZMU

OCHRONA PRZED WYCHŁODZENIEM RÓWNIE SKUTECZNA JAK OCHRONA PRZED PRZEGRZANIEM.

Koszulki w technologii 3DPRO pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, ponieważ trójwymiarowa struktura koszulki pozwala na gromadzenie się warstwy powietrza i naturalnej ciepłoty ciała między skórą, a powierzchnią koszulki. Dzięki takiej strefie ochronnej, podczas aktywności o niskim stopniu wysiłku lub kiedy temperatura jest nieco niższa, użytkownik koszulki odczuwa przyjemne delikatne ciepło. Nie tracąc odpowiedniej temperatury ciała, użytkownik 3DPRO może utrzymać koncentrację na odpowiednim poziomie i zadbać m. in. o prawidłowe rozgrzanie mięśni podczas rozgrzewki. Przerwy w intensywnej aktywności powodują podobny efekt, który sprawia, że dłuższa aktywność o zróżnicowanym natężeniu nie stanowi problemu dla użytkownika 3DPRO.

EFEKT CHŁODZENIA – POTWIERDZONY NAUKOWO

WYJĄTKOWA TRÓJWYMIAROWA STRUKTURA KOSZULKI, POŁĄCZENIE DOSKONAŁEJ JAKOŚCI PRZĘDZ ORAZ IDEALNE DOPASOWANIE DO SYLWETKI DZIĘKI BEZSZWOWEJ TECHNOLOGII ZAPEWNIAJĄ UŻYTKOWNIKOWI PRAWDZIWIE ODCZUWALNY EFEKT CHŁODZENIA.

Przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych test wysiłkowy wykazał bardzo wysoką skuteczność i funkcjonalność produktów z serii 3DPRO. Udowodniono w nim, że kiedy użytkownik koszulki 3DPRO pozostaje w fazie spoczynku temperatura na ciele rośnie, dzięki gromadzeniu naturalnej ciepłoty ciała tuż przy skórze. W warunkach aktywności sportowej ułatwia to i przyspiesza rozgrzanie mięśni np. podczas rozgrzewki. Rosnąca temperatura na koszulce w czasie coraz bardziej intensywnej aktywności spada wraz z efektywnym transportem wilgoci z powierzchni ciała na zewnątrz. Nadmiar ciepła i parująca z powierzchni ciała wilgoć zostają przemieszczone na zewnętrzną powierzchnię koszulki, a skóra dłużej pozostaje świeża nawet podczas intensywnej aktywności w warunkach wysokiej temperatury zewnętrznej. Koszulki z kolekcji 3DPRO są właściwą ochroną organizmu przed przegrzaniem, dzięki kompleksowemu wspomaganiu naturalnej termoregulacji organizmu.

TECHNOLOGIA BEZSZWOWA

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA WYKORZYSTANA DO PRODUKCJI DZIANINY 3DPRO POZWALA NA POWSTANIE BEZSZWOWEJ KONSTRUKCJI PRODUKTU.

Perfekcyjne dopasowanie do sylwetki i przylegania do powierzchni ciała koszulki przekłada się na jeszcze większą funkcjonalność i wydajność koszulek. Dzięki bezszwowej technologii koszulki nie mają też żadnych elementów, które powodują podrażnienia czy otarcia. To wielka zaleta zwłaszcza w trakcie długotrwałego wysiłku wymagającego ciągłego ruchu, który w przypadku koszulek 3DPRO nie powoduje zmiany dopasowania koszulki do ciała z upływem czasu. Kolejną zaletą bezszwowych produktów jest ich dokładność w dopasowaniu i pozostawienie pełnej swobody ruchów. Koszulki 3DPRO nie krępują i w żaden sposób nie ograniczają ruchów i nie uwierają w żadnej strefie ciała.

PRZYJEMNOŚĆ I POCZUCIE WOLNOŚCI W RUCHU

W INTENSYWNYM BIEGU LUB PĘDZIE PODCZAS JAZDY ROWEREM UWALNIASZ SWOJE CIAŁO OD CODZIENNYCH OBOWIĄZKÓW I ZAJĘĆ.

Dajesz sobie radość i gromadzisz energię łamiąc przyzwyczajenia organizmu. Niczym nieograniczona swoboda ruchów to podstawa przy intensywnej aktywności fizycznej. Dzięki koszulkom 3DPRO wykorzystasz pełnię swoich możliwości. Ich idealne dopasowanie i przyleganie do ciała nie tylko poprawia odbiór wilgoci z powierzchni ciała i ułatwia odpowiednią wentylację – gwarantuje również pełny komfort i wygodę, nawet podczas intensywnej, wymagającej wielu zmian dynamiki aktywności.