Jak się ubrać? Góry – zima

GÓRSKIE WYPRAWY W CZASIE ZIMY TO JEDNE Z NAJTRUDNIEJSZYCH SPORTOWYCH WYZWAŃ. WARUNKI CZĘSTO ZBLIŻAJĄ SIĘ DO EKSTREMALNYCH I ZAGRAŻAJĄCYCH NIE TYLKO KOMFORTOWEMU, ALE I BEZPIECZNEMU ZDOBYWANIU SZCZYTÓW.

ABY ZAPOBIEC WYZIĘBIENIU ORGANIZMU, PRZEMARZNIĘCIU LUB WRĘCZ ODMROŻENIOM PROPONUJEMY DWA NIEZAWODNE ZESTAWY ODZIEŻY TERMOAKTYWNEJ PIERWSZEJ WARSTWY NA ZIMOWE GÓRSKIE EKSPLORACJE.

ZESTAW THERMO

Od niewielkich dodatnich temperatur, nawet do minus kilkunastu stopni najbardziej funkcjonalną i uniwersalną odzieżą pierwszej warstwy, czy po prostu bielizną termoaktywną jest nasza kolekcja THERMO. Fantastyczne właściwości termoizolacyjne i docieplające dzięki użyciu funkcyjnych inteligentnych mikrowłókien NILIT HEAT (wersja męska, przędza na bazie węgla kawowego z naturalnymi właściwościami termoizolacyjnymi) ora NILIT INNERGY (przędza z mineralnym dodatkiem, która zamienia wytworzone ciepło w promienie podczerwone, które wnikają w głąb mięśni dogrzewając organizm) sprawdzą się w równym stopniu na stoku narciarskim, podczas szaleństw na desce i każdej aktywności wymagającej intensywnego wysiłku fizycznego w niskich temperaturach. Bardzo wysoka skuteczność transferu wilgoci zapewni komfort przy energicznej wspinaczce czy zimowym bieganiu.

Do kompletu z kolekcji THERMO w niskich temperaturach lub na dużej wysokości, zwłaszcza dla osób używających kasku warto dołożyć kominiarkę ACTIVE WOOL z wełny merino z doskonałym wyprofilowaniem, świetnie utrzymującą się we właściwej pozycji na głowie, łagodną i nie podrażniającą w styczności ze skórą, a dodatków świetnie chłonącą nadmiar wilgoci. Kominiarkę możemy zastąpić czapką z wełny merino, która równie dobrze sprawdzi się pod kaskiem. Aby jeszcze lepiej ochronić organizm przed wyziębieniem, zadbamy też o utrzymanie temperatury ciała na odpowiednim poziomie chroniąc nasze stopy i nogi przy pomocy skarpet SNOW FORCE LIGHT z dużą zawartością merino.

ZESTAW EXTREME WOOL

Dla wymagających najcieplejszej ochrony i dla tych, którzy stają oko w oko z ekstremalnymi mrozami i przenikliwymi wysokogórskim wiatrami proponujemy zestaw oparty na komplecie EXTREME WOOL. Wełniana bielizna termoaktywna o wysokiej gramaturze 284 g/m2,  ochroni w trakcie  ekstremalnych warunków. Sprawdziliśmy skuteczność jej działania w skrajnie zimowym klimacie – podczas misji polarnych na obu biegunach, w najzimniejszych maratonach świata, czy najwyższych i najtrudniej dostępnych szczytach na kuli ziemskiej – od północnoamerykańskiej Białej Damy Denali po zimowe wejścia w górach Pamiru i samego Karakorum. Wszędzie tam nasze produkty przetestowali profesjonaliści: badacze klimatu polarnego, biegacze ekstremalni, himalaiści, bardzo doświadczeni podróżnicy. W sezonie zimowym 2017/18 byliśmy Partnerami najtrudniejszej wysokogórskiej ekspedycji – Narodowej Zimowej Wyprawy na K2, której uczestnicy korzystali z obu rekomendowanych tutaj zestawów – w dokładnie takim samym układzie produktów. Zestaw EXTREME WOOL, z najszlachetniejszej wełny merino o grubości włókna 16,5 mikrona, mającej najlepsze właściwości termoizolacyjne wśród naturalnie pozyskiwanych surowców uzupełnimy bielizną BASE LAYER. Założenie takiego zestawu pod wełnę o wysokiej gramaturze gwarantuje jeszcze lepszy i skuteczniejszy transfer nadmiaru wilgoci, tak by został przetransportowany jak najsprawniej do warstw odzieży nie stykających się bezpośrednio ze skórą i nie wyziębiał dodatkowo w bardzo trudnych warunkach. Wełna merino posiada właściwości higroskopijne na bardzo wysokim poziomie, potrafi wchłonąć wilgoć o objętości o 33% większej od własnej masy, dzięki czemu po odebraniu nadmiaru wilgoci ze skóry zmagazynuje go i utrzyma w bezpiecznej odległości od powierzchni ciała, co spowolni wychładzanie organizmu. Uzupełnienie ubioru pierwszej warstwy w postaci akcesoriów z wełny merino zapewni komfort termiczny na powierzchni niemal całego ciała, co z pewnością przełoży się na efekty aktywności wykonywanej pod presją nawet najtrudniejszego zimowego klimatu.

 

WEŁNIANE AKCESORIA

NASZE ZESTAWY DO AKTYWNOŚCI ZIMĄ REKOMENDUJE:

ZESPÓŁ NARODOWEJ ZIMOWEJ WYPRAWY NA K2 2017/2018

Team złożony z bardzo doświadczonych i legendarnych himalaistów pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego miał okazję najpierw zapoznać się z produktami i przetestować je podczas trekkingu wysokogórskiego, a potem testować ich najwyższą funkcjonalność i właściwości chroniące przed bardzo groźnymi warunkami panującymi podczas ekstremalnie trudnej wspinaczki w kilkudziesięciostopniowym mrozie przy huraganowym wietrze i ciągłym zagrożeniu odmrożeniami. Oba zestawy spełniły swoją rolę bez zarzutu i były podstawą ubioru himalaistów zarówno podczas ciężkiej pracy na górze, jak i podczas wielotygodniowego przebywania w niskich temperaturach w obozie bazowym podczas codziennych zajęć.