Jak się ubrać? Bieganie – Lato

Aby móc cieszyć się z treningów biegowych latem, wybór odpowiedniej odzieży termoaktywnej jest bardzo ważny. W końcu nikt nie chce, aby w trakcie biegu, towarzyszyło mu uczucie przegrzania czy nadmiaru wilgoci na skórze. Odpowiedni komplet biegowy, powinien również chronić przed powstawaniem otarć czy nieprzyjemnych podrażnień. Jak wybrać zestaw termoaktywny do biegania na lato? W tym poradniku napiszemy, czym charakteryzuje nasza odzież do biegania oraz podpowiemy co wybrać aby móc nawet w najcieplejszy letni dzień cieszyć się treningiem.

KOSZULKA BIEGOWA

W gorący letni dzień, podczas aktywności jaką jest bieganie, największym problemem jest nadmiar wytworzonej wilgoci oraz przegrzanie. Z pomocą przychodzą innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny dziewiarskie. Stworzyliśmy koszulkę biegową, całkowicie bezszwową oraz posiadającą specjalne strefy wentylacyjne. Zacznijmy jednak od początku. Dziania posiada dwuwarstwową strukturę. Dzięki temu, wilgoć wytworzona w trakcie biegania jest sprawnie odprowadzona od skóry. Wspomniana już bezszwowość koszulki chroni przed otarciami. Jest to bardzo ważna cecha, niezależnie od przebiegniętego dystansu czy tempa. Jest to również ważne dla biegających z plecakiem biegowym, ponieważ nie są narażeni na dyskomfort uwierania przez odstające szwy. Strefy wentylacyjne umieszczone na powierzchni koszulki, znajdują się w miejscach najbardziej narażonych na przegrzanie i nadmierną potliwość. Dzięki mikrootworkom, nagrzane powietrze może szybciej ujść na zewnątrz, utrzymując odpowiednią cyrkulacje gazową i temperaturę ciała.

 

LEGGINSY DO BIEGANIA

Nasze legginsy do biegania, tak jak w przypadku koszulki są wykonane z dwuwarstwowej dzianiny, sprawnie odprowadzającej wilgoć. Dzianina jest elastyczna, przylega do ciała i dopasowuje się do kształtu sylwetki. Technologia seamless zabezpiecza przed otarciami. Z tyłu legginsów do biegania umieściliśmy praktyczną kieszonkę, w której zmieszczą się klucze czy żel energetyczny. Ściągacze na końcu nogawek i w pasie, utrzymują legginsy do biegania na swoim miejscu, nie pozwalając na przesuwanie czy opuszczanie.

 

AKCESORIA BIEGOWE

Uzupełnieniem całego stroju biegowego są akcesoria. Często dodatki schodzą na drugi plan. A to właśnie w szczegółach tkwi szkopuł. Zwłaszcza kiedy biegniesz na zawodach, do których długo się przygotowywałeś, zależy Ci aby nic nie przeszkodziło Ci w Twoim celu. W swoim asortymencie posiadamy skarpety do biegania z wzmocnieniem na piętach i palcach, dzięki czemu ochronisz stopy przed powstawaniem odcisków i obtarć. Specjalne strefy RIB utrzymują skarpetę od początku do końca biegu na swoim miejscu. Posiadamy również opaskę na głowę, odprowadzającą wilgoć z czoła. Jest to ważny element ubioru biegacza, aby pot nie wpływał do oczu. Wykonana w technologii trójwymiarowej siatki przestrzennej, nie tylko sprawnie odprowadza wilgoć, ale w wietrzny i chłodny dzień chroni przed zawianiem uszu.