Wełna Merino

WEŁNA MERINO

MERYNOSY TO SZCZEGÓLNA RASA OWIEC, KTÓRA CHARAKTERYZUJE SIĘ WYJĄTKOWYM RUNEM.

Pozyskiwana z niego wełna jest niepowtarzalna, bowiem jej włókna są niezwykle cienkie w porównaniu z runem wielu częściej spotykanych ras. Ponadto są naturalnie karbikowane – ich genetyczną właściwością jest sprężystość i elastyczność, co zapewnia wysoką trwałość produktów. Dlatego mimo swojej delikatności, wełna merynosów po odpowiedniej technologicznej obróbce, zyskuje najbardziej pożądane właściwości w przemyśle tekstylnym – jest miękka i łagodna w dotyku.

Pochodzenie tej wyjątkowej rasy historycznie lokuje się w Azji, skąd została sprowadzona na Półwysep Iberyjski ok. XII w., gdzie w ciągu kilku kolejnych stuleci ewoluowała i została rozpowszechniona na całą Europę, a później także na inne kontynenty. Najbardziej dziś ceniona wełna pochodzi z australijskich odmian owiec merynosów. Ich runo pozyskiwane jest co najmniej raz w roku, ze względu na to, że samoistnie nie przestaje rosnąć, stąd dorosły osobnik zapewnia nawet do 18 kg wełny rocznie. Używana w naszych kolekcjach wełna klasyfikowana jako Ultrafine Wool, składa się z włókien o grubości 16,5 mikrona i długości od 65 mm do 100 mm i jest uważana za najlepszą naturalną wełnę na świecie. Właściwości wełny merynosów australijskich pozwalają na łączenie jej włókien z włóknami syntetycznymi, tworząc w ten sposób najbardziej dopracowane pod względem technologicznym dzianiny spotykane na światowym rynku.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SUROWCA

GWARANTEM JAKOŚCI NASZYCH DOSTAW WEŁNIANEGO SUROWCA JEST LIDER RYNKU TEKSTYLNEGO – SZWAJCARSKA MARKA SCHOELLER.

BRUBECK WOOL to kolekcje w całości oparte na przędzach dostarczanych przez koncern Schoeller, powstających z najlepszego gatunku wełny z merynosów australijskich.

BRUBECK z dumą korzysta z partnerskiej współpracy z marką Schoeller, zorientowaną na proces produkcyjny, który jest innowacyjny technologicznie, projektowo oraz dotrzymuje ścisłych wymogów ekologicznej produkcji.

WŁAŚCIWOŚCI DZIANIN ŁĄCZĄCYCH WŁÓKNA WEŁNIANE I SYNTETYCZNE

1. Dwuwarstwowa struktura dzianiny. Mikrowłókna funkcyjne w warstwie wewnętrznej skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej.

2. W warstwie zewnętrznej zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z owiec merynosów (włókna merino Ultrafine o grubości 16,5 mikrona).

3. Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i wilgoci sprawia, że wełna posiada właściwości termoizolacyjne. W efekcie w chłodne dni ogrzewa, a latem chłodzi.

4. Bielizna zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą.

5. Rozbudowana struktura wewnętrznych kanalików we włóknach wełny skutecznie transportuje wilgoć, chroniąc przed przepoceniem. Wełna potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia wilgoci.

6. Chroni przed promieniami UV, ograniczając możliwość przegrzania organizmu.

7. Struktura dzianiny sprawia, że bielizna jest przewiewna i „oddycha” przyczyniając się do skutecznej wentylacji organizmu.

8. Dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wełna z owiec merynosów wypiera nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, a jednocześnie utrzymuje środowisko wrogie bakteriom.

9. Elastyczność i sprężystość włókien wełny sprawia, że produkty nie gniotą się i nie wypychają.

BRUBECK WOOL

PODĄŻAJĄC ZA POTRZEBAMI AKTYWNYCH MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY, SZUKAJĄCYCH PRZYGÓD PODRÓŻNIKÓW, WYSOKO CENIĄCYCH SOBIE BLISKOŚĆ NATURY STWORZYLIŚMY KOLEKCJE BRUBECK WOOL.

Szukając inspiracji zwróciliśmy się ku prostym rozwiązaniom – postanowiliśmy zapewnić ochronę i komfort użytkowania odzieży przez cały rok, podczas różnych aktywności wykorzystując najlepszy surowiec, jaki stworzyła sama natura – wełnę merynosów australijskich. Jej najszlachetniejszy gatunek Ultrafine Wool – o grubości włókna 16,5 mikrona jest podstawą koszulek, bluz, czy bielizny z linii COMFORT WOOL, ACTIVE WOOL i EXTREME WOOL. Wzbogaciliśmy naturalną funkcjonalność wełny merino i stworzyliśmy niezwykłe połączenie włókien wełnianych i funkcyjnych mikrowłókien. Dzięki dwuwarstwowej budowie, dzianina ma niespotykaną łatwość transportu wilgoci. Znajdujące się w wewnętrznej warstwie inteligentne mikrowłókna szybko odprowadzają nadmiar wilgoci do zewnętrznej warstwy wełnianej. Genetycznie przystosowana do świetnego pochłaniania wilgoci wełna, może zatrzymać w sobie aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy. Nie pozostawia przy tym nieprzyjemnego uczucia wilgotnej, czy wręcz mokrej odzieży. Warstwa wełny merino skutecznie gromadzi także powietrze stając się naturalną barierą termoizolacyjną, która latem chroni przed przegrzaniem, a zimą utrzymuje ciepłotę ciała. Komfort termiczny i prawidłowy mikroklimat między skórą, a odzieżą zostaje zachowany także dzięki doskonałej wentylacji. Dodatkowo odzież wełniana chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Jako naturalne włókno wełna jest wykorzystywana przez człowieka od tysięcy lat. Liczne badania i obserwacje poza wskazaniem na jej funkcjonalne cechy podkreślają także jej właściwości mogące pozytywnie wpływać na zdrowie. Zobojętnianie jonów dodatnich wpływa dobroczynnie na system nerwowy, może łagodzić nerwobóle lub bóle stawów i kończyn. Mikromasaż włóknami wełny wspomaga prawidłowe ukrwienie komórek oraz wpływa na poprawę krążenia. Zawartość lanoliny, która naturalnie powleka każde włókno wełny, nie dopuszcza do wnikania zabrudzeń, dzięki czemu produkty nie akumulują kurzu i potu. Wełna z owiec merynosów dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wypiera też nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, jednocześnie utrzymując środowisko wrogie bakteriom. Odzież wykonana z wełny merino charakteryzuje się zdolnościami antyalergicznymi, antystatycznymi oraz antybakteryjnymi. Nie powoduje żadnych podrażnień skóry, dlatego świetnie sprawdzi się dla osób w każdym wieku, także dzieci z wrażliwą skórą oraz alergików.

Cienka, bardzo lekka i przyjazna ciału wełniana odzież jest podstawą właściwego ekwipunku podczas trekkingowych wycieczek, wysokogórskich wypraw, intensywnego uprawiania sportów zimowych, sprawi także, że codzienne zajęcia będą bardziej komfortowe niż dotąd. Wychodząc na górską wędrówkę, aktywnie odpoczywając nad jeziorem, czy wybierając się w daleką, wymagającą podróż robimy krok w stronę natury. Kolekcja BRUBECK WOOL sprawi, że jej prawdziwy dotyk będzie towarzyszył nam wszędzie.

COMFORT WOOL

COMFORT WOOL TO NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WEŁNIANA BIELIZNA CODZIENNEGO UŻYTKU.

Powstała z najlepszego naturalnego surowca na świecie – wełny merino. Jest wyjątkowo miękka, delikatna w dotyku, nie gryzie i nie drapie. Wełna merynosów jest także bardzo cienka – jej włókna mają tylko 16,5 mikrona – to ponad cztery razy mniej niż średnia grubość ludzkiego włosa! Im bardziej cienkie i gęste jest runo wełny owczej, tym ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Włókna zastosowane w kolekcji COMFORT WOOL marki BRUBECK to najszlachetniejsza odmiana wełny z merynosów australijskich. Dzięki dużej elastyczności wełny bielizna nie gniecie się i nie wypycha. Idealnie dopasowuje się do ciała, jest łagodna dla skóry i nie zostawia śladów dzięki bezuciskowym ściągaczom i płaskim szwom.

Połączenie naturalnych wełnianych włókien z inteligentnymi mikrowłóknami oraz zastosowanie dwuwarstwowej, bezszwowej konstrukcji pozwoliło uzyskać wyjątkowe właściwości termoregulacyjne i zachować maksymalny komfort. Produkt zapewnia szybszy odbiór wilgoci, znacznie zwiększa komfort cieplny i skutecznie pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Chroni organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem.

Produkt został przebadany dermatologicznie – nie podrażnia i nie powoduje uczuleń, nadaje się także dla alergików. Wełna merino posiada dodatkowe właściwości prozdrowotne: mikromasaż jej włóknami pomaga w lepszym ukrwieniu komórek, co wpływa na poprawę krążenia, a zobojętnianie jonów dodatnich wpływa dobroczynnie i łagodząco na system nerwowy. Zaawansowany technologicznie produkt został wykonany z dbałością o jakość najmniejszych detali, dzięki temu, że powstał w 100% w Unii Europejskiej.

Kolekcja COMFORT WOOL marki BRUBECK to przyjazna ciału najlepsza wełniana bielizna, która jest podstawą ubioru do codziennej aktywności. Zapewnia ochronę i komfort użytkowania przez cały rok, wykorzystując najlepszy surowiec, jaki stworzyła sama natura – wełnę merynosów australijskich.

ACTIVE WOOL

Odzież z wełny to nie tylko grube swetry lub płaszcze. To także delikatna bielizna, której używamy każdego dnia czy też bielizna termoaktywna sportowa. Jak to możliwe? Otóż, jest wiele odmian wełny. Mamy wełnę z królików, wielbłądów czy alpak oraz owiec, w tym owiec merynosów. To właśnie dzięki naturalnym cechom wełny merino możemy uzyskać odzież o właściwościach termoaktywnych, używanej na co dzień oraz podczas uprawiania różnego rodzaju aktywności lub sportów. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Tajemnica tkwi w strukturze pojedynczego włókna. Matka natura obdarzyła owce merynosy w runo, które skutecznie ochroni je przed siarczystym mrozem jak i przed palącym słońcem. Muszą zmagać się z dużymi różnicami temperatur w ciągu roku. Włókna merynosa są bardzo cienkie, a między nimi znajdziemy rozległe kanaliki, wypełnione ogrzanym przez nasze ciało powietrzem, które niczym bufor, izolują i utrzymują optymalną temperaturę ciała. Posiadają jeszcze jedną ważną cechę. Bardzo szybko transportują wilgoć od skóry na zewnątrz. Dzięki nowoczesnym technologiom i maszynom dziewiarskim potrafimy połączyć wełnę i syntetyki , tworząc dzianiny z których powstaje funkcjonalna bielizna termoaktywna. Nasza kolekcja ACTIVE WOOL to szeroka gama ubrań termoaktywnych, bielizny termoaktywnej i akcesoriów wykonanych z merino.

Firma BRUBECK używa wełny o grubości 16,5. Sprowadzamy wyłącznie wełnę merynosów z hodowli w których nie stosuje się metody Mulesingu czyli bestialskiego krzywdzenia zwierząt kosztem podniesienia jakości wełny. Oprócz wymienionych wcześniej zalet, możemy dodać, że bielizna merino nie przejmuje nieprzyjemnych zapachów. Spodnie i bluzy z merynosa są przyjemne w dotyku i dzięki swojej cienkiej strukturze uginają się podczas nacisku eliminując efekt gryzienia i drapania. Od teraz będziecie mogli ochronić się przed zimnem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi podczas górskich wędrówek czy czasu spędzonego aktywnie na stoku zakładając bieliznę funkcjonalną merino. Dzięki swojej uniwersalności dobierzecie odzież nie tylko na zimę, ale również na spacery po lesie jesienią czy też bieliznę codziennego użytku przez cały rok.

EXTREME WOOL

EXTREME WOOL TO NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI CIEPŁA WEŁNIANA BIELIZNA TERMOAKTYWNA PRZEZNACZONA DO UŻYTKU W NISKICH LUB BARDZO NISKICH TEMPERATURACH.

Wełna merino podbiła rynek odzieżowy. Dzięki jej niezwykłym właściwościom odzież merino możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Od bielizny codziennego użytku, majtek czy skarpet z wełny poprzez funkcjonalną bieliznę sportową aż po casualowe stylizacje. Czym różni się wełna merynosów od tradycyjnej wełny? Różni się strukturą i grubością pojedynczego włókna, a co za tym idzie funkcjonalnością. Wełna merino dzięki swojej konstrukcji zapewnia doskonałą termoizolację i posiada niezwykłą zdolność absorpcji i odprowadzenia wilgoci. Tajemnica jej skuteczności tkwi w grubości pojedynczego włókna. Jest niezwykle cienkie, bo nawet trzykrotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Pomiędzy włóknami znajduje się niekończący się gąszcz kanalików wypełnionych powietrzem, które działają niczym bufor, izolując od ekstremalnych temperatur. Matka Natura wyposażyła owce merynosy w runo które pozwoli im przeżyć w ekstremalnych warunkach, ponieważ amplituda temperatur zaczyna się od -30°C po 40°C na plusie. Kolekcja damskiej i męskiej bielizny termoaktywnej z merino, dzięki nowoczesnym technologiom połączenia naturalnej owczej wełny z mikrowłóknami syntetycznymi zapewni maksymalny komfort cieplny i użytkowy. Proponowana przez nas odzież termiczna ma szerokie zastosowanie. Wszelkie aktywności outdoor , trekking, rodzinne wycieczki czy sporty zimowe na stoku. Może mieć zastosowanie jako pierwsza i jedyna warstwa zakładając na siebie jedynie kurtkę typu wiatrówka lub w połączeniu z kombinezonem narciarskim.

Stosowana przez nas wełna merynos pochodzi ze sprawdzonych hodowli, w których nie stosuje się metody Mulesingu. Dodatkowym atutem jest nieprzejmowanie nieprzyjemnych zapachów. Bielizna funkcjonalna merino nie gniecie się ani nie wypycha.

JAK DBAĆ O PRODUKTY BRUBECK WOOL?

PRANIE

1. Odzież termoaktywną z włókien syntetycznych można prać w pralce w temperaturze do 40°C.

2. Nie należy stosować płynu do płukania tkanin oraz środków zmiękczających, ponieważ ich działanie neutralizuje termoaktywność odzieży.

3. Odzież termoaktywną z wełny merynosa można również prać ręcznie w temperaturze 30°C z zastosowaniem płatków mydlanych lub zwykłego szarego mydła.

4. Pranie ręczne bardzo dokładnie usuwa trwałe zabrudzenia, do których usuwania nie możemy używać żadnych wybielaczy ani innych środków odbarwiających.

5. Nie należy suszyć odzieży termoaktywnej mechanicznie.

6. Nie należy prasować odzieży termoaktywnej.

SUSZENIE

1. Nie należy suszyć wełnianej odzieży termoaktywnej mechanicznie. Wystarczy rozwiesić, czas schnięcia jest znacznie krótszy niż tradycyjnej odzieży.

2. Wełnianej bielizny termoaktywnej BRUBECK nie należy prasować.

3. Istotne, by prać odzież przed jej przechowywaniem – zapobiega to powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, utrwalaniu się plam i brudu. By wełniana bielizna termoaktywna była jak najdłużej w świetnej kondycji, należy przechowywać produkty złożone zamiast wieszania.

4. Przed złożeniem należy upewnić się, że odzież została wysuszona w swobodnej pozycji. Sprzyja to naturalnemu układaniu się włókien i powrotowi do właściwych wymiarów.