Jak się ubrać? rower - wiosna i lato

 

Odpowiedni strój na rowerową wycieczkę MTB i mocniejszy trening rowerem szosowym będą się od siebie nieco różnić, ponieważ ubiór powinien być dopasowany do rodzaju i stopnia intesywności wysiłku fizycznego oraz warunków atmosferycznych, w jakich przyjdzie nam pokonywać kolejne kilometry.

 

Wskazujemy dwa zestawy, które sprawdzą się dla bardziej doświadczonych i wymagających kolarzy oraz do przyjemnej jazdy rekreacyjnej, na przykład podczas weekendu w górach lub nad jeziorem.

 

 

ZESTAW BICYCLE

 

 

Na lżejszy trening lub do jazdy rekreacyjnej, w warunkach umiarkowanej i wyższej temperatury polecamy zestawienie koszulki BICYCLE i spodenek z wkładką renomowanej włoskiej marki La Fonte. Koszulka BICYCLE powstała w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej dzianiny o śreniej grubości, dzięki czemu będzie odpowiednim wyborem na warunki zarówno wiosenne, jak i letnie. Polecamy ją jednak zdecydowanie na umiarkowane temperatury, jej przedłużany tył oraz kołnierzyk w formie stójki regulowany ekspresem, pozwolą na dodatkową ochronę przed chłodniejszym powietrzem, a funkcjonalna kieszeń na plecach dodaje koszulce uniwersalności i pozwala na wiele innych zastosowań. Koszulka ma zróżnicowane strefy RIB na bokach, dzięki czemu utrzymuje się na ciele w odpowiedniej pozycji, natomiast specjalne strefy wentylacyjne wspomagają cyrkulację powietrza.

Na dół polecamy wybrać krótkie spodenki z wkładką rowerową, które świetnie utrzymują się na ciele i zapobiegają przed otarciami i odciskami, a także zapewniają komfort dzięki właściwościom higieniczym - antyalergiczności, chłonności wilgoci na wysokim poziomie.

 

ZESTAW 3D BIKE PRO

 

W warunkach wyższej lub zdecydowanie wysokiej temperatury polecamy wybór dedykowanej rowerzystom i kolarzom wersji koszulek stworzonych w innowacyjnej technologii 3D PRO. Ich wyjątkowa skuteczność w transferowaniu wilgoci na zewnętrzną powierzchnię koszulki oraz dodatkowa przestrzeń dla cyrkulacji powietrza, która powstaje między ciałem a koszulką zapewniają efektywne chłodzenie. Wentylacja to nie jedyna zaleta, dzięki której podczas jazdy poczujemy się w pełni komfortowo wybierająć 3D PRO - koszulki z tej kolekcji doskonale utzrymują odpowiednią temperaturę ciała, także kiedy warunki zewnętrzne są chłodniejsze i na przykład bardziej wietrzne. Wtedy skumulowane naturalne ciepło naszego ciała, które gromadzi się pod koszulką dzięki jej trójwymiarowej strukturze staje się naturalną termiczną barierą ochronną przed wychłodzeniem i pozwala np. na szybszą i lepszą rozgrzewkę. 

Spodnie rowerowe z wkładką są doskonałym wyborem nawet na długie dystanse, dzięki zróżnicowanym strefom wentylacyjnym. O dopasowanie i utzrymywanie się w odpowiedniej pozycji na ciele zadbają odpowiednio wyprofilowane strefy RIB. Dwuwarstwowa dziania, która powstała w technologii bezszwowej zapewni także odpowiednią tzw. oddychalność, czyli nic innego jak odbiór wilgoci na wysokim poziomie i wentylację.

 

AKCESORIA ROWEROWE W TECHNOLOGII 3D PRO

 

 

Świetnym uzupełnieniem kolarskiego stroju będzie wybór naszych akcesoriów, które powstały w technologii 3D PRO. Podczas dłuższej jazdy przydadzą się rękawki kolarskie, które ochronią przed chłodem przedramiona. W razie potrzeby możemy je zdjąć i kontynuować jazdę w wygodnym krótkim rękawku. Rękawki poza utrzymywaniem odpowiedniej temperatury pełnią również tą samą rolę, co koszulka 3D Bike PRO i odprowadzają nadmiar wilgoci na zewnątrz od powierzchni skóry.

Natomiast slipy 3D PRO z wkładką rowerową to alternatywa dla spodenek. Wkładki, które znajdują się w spodniach i spodenkach rowerowych BRUBECK produkuje renomowana włoska marka La Fonte, ich wyprofilowanie dostosowano do anatomicznej budowy ciała z uwzględnieniem różnic u kobiet i mężczyzn. Doskonale ochronią przed otarciami i bólem od kolarskiego siodełka, bardzo efektywnie neutralizują także wstrząsy, zapewniają przy tym pełen komfort dzięki właściwościom higieniczym - są antyalergiczne i chłoną wilgoć, dzięki czemu nie narażają na newralgicznego obszaru ciała na dyskomfort.

 

NASZE ZESTAWY REKOMENDUJE: