Wełna Merino

 

 

 

WEŁNA MERINO

Merynosy to szczególna rasa owiec, która charakteryzuje się wyjątkowym runem.

Pozyskiwana z niego wełna jest niepowtarzalna, bowiem jej włókna są niezwykle cienkie w porównaniu z runem wielu częściej spotykanych ras. Ponadto są naturalnie karbikowane – ich genetyczną właściwością jest sprężystość i elastyczność, co zapewnia wysoką trwałość produktów. Dlatego mimo swojej delikatności, wełna merynosów po odpowiedniej technologicznej obróbce, zyskuje najbardziej pożądane właściwości w przemyśle tekstylnym – jest miękka i łagodna w dotyku.      

 

 

Pochodzenie tej wyjątkowej rasy historycznie lokuje się w Azji, skąd została sprowadzona na Półwysep Iberyjski ok. XII w., gdzie w ciągu kilku kolejnych stuleci ewoluowała i została rozpowszechniona na całą Europę, a później także na inne kontynenty. Najbardziej dziś ceniona wełna pochodzi z australijskich odmian owiec merynosów. Ich runo pozyskiwane jest co najmniej raz w roku, ze względu na to, że samoistnie nie przestaje rosnąć, stąd dorosły osobnik zapewnia nawet do 18 kg wełny rocznie. Używana w naszych kolekcjach wełna klasyfikowana jako Ultrafine Wool, składa się z włókien o grubości 16,5 mikrona i długości od 65 mm do 100 mm i jest uważana za najlepszą naturalną wełnę na świecie. Właściwości wełny merynosów australijskich pozwalają na łączenie jej włókien z włóknami syntetycznymi, tworząc w ten sposób najbardziej dopracowane pod względem technologicznym dzianiny spotykane na światowym rynku.

 

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ SUROWCA

 

Gwarantem jakości naszych dostaw wełnianego surowca jest lider rynku tekstylnego – szwajcarska marka Schoeller.

BRUBECK WOOL to kolekcje w całości oparte na przędzach dostarczanych przez koncern Schoeller, powstających z najlepszego gatunku wełny z merynosów australijskich. 

BRUBECK z dumą korzysta z partnerskiej współpracy z marką Schoeller, zorientowaną na proces produkcyjny, który jest innowacyjny technologicznie, projektowo oraz dotrzymuje ścisłych wymogów ekologicznej produkcji.

 

 

 

 

WŁAŚCIWOŚCI DZIANIN ŁĄCZĄCYCH WŁÓKNA WEŁNIANE I SYNTETYCZNE

 

1. Dwuwarstwowa struktura dzianiny. Mikrowłókna funkcyjne w warstwie wewnętrznej skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej.

2. W warstwie zewnętrznej zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z owiec merynosów (włókna merino Ultrafine o grubości 16,5 mikrona).

3. Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i wilgoci sprawia, że wełna posiada właściwości termoizolacyjne. W efekcie w chłodne dni ogrzewa, a latem chłodzi.

4. Bielizna zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą.

5. Rozbudowana struktura wewnętrznych kanalików we włóknach wełny skutecznie transportuje wilgoć, chroniąc przed przepoceniem. Wełna potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia wilgoci.

6. Chroni przed promieniami UV, ograniczając możliwość przegrzania organizmu.

7. Struktura dzianiny sprawia, że bielizna jest przewiewna i „oddycha” przyczyniając się do skutecznej wentylacji organizmu.

8. Dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wełna z owiec merynosów wypiera nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, a jednocześnie utrzymuje środowisko wrogie bakteriom.

9. Elastyczność i sprężystość włókien wełny sprawia, że produkty nie gniotą się i nie wypychają.

 

 

 

BRUBECK WOOL

 

Podążając za potrzebami aktywnych miłośników przyrody, szukających przygód podróżników, wysoko ceniących sobie bliskość natury stworzyliśmy kolekcje BRUBECK WOOL.

Szukając inspiracji zwróciliśmy się ku prostym rozwiązaniom – postanowiliśmy zapewnić ochronę i komfort użytkowania odzieży przez cały rok, podczas różnych aktywności wykorzystując najlepszy surowiec, jaki stworzyła sama natura – wełnę merynosów australijskich. Jej najszlachetniejszy gatunek Ultrafine Wool - o grubości włókna 16,5 mikrona jest podstawą koszulek, bluz, czy bielizny z linii COMFORT WOOL, ACTIVE WOOL i EXTREME WOOL. Wzbogaciliśmy naturalną funkcjonalność wełny merino i stworzyliśmy niezwykłe połączenie włókien wełnianych i funkcyjnych mikrowłókien. Dzięki dwuwarstwowej budowie, dzianina ma niespotykaną łatwość transportu wilgoci. Znajdujące się w wewnętrznej warstwie inteligentne mikrowłókna szybko odprowadzają nadmiar wilgoci do zewnętrznej warstwy wełnianej. Genetycznie przystosowana do świetnego pochłaniania wilgoci wełna, może zatrzymać w sobie aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy. Nie pozostawia przy tym nieprzyjemnego uczucia wilgotnej, czy wręcz mokrej odzieży. Warstwa wełny merino skutecznie gromadzi także powietrze stając się naturalną barierą termoizolacyjną, która latem chroni przed przegrzaniem, a zimą utrzymuje ciepłotę ciała. Komfort termiczny i prawidłowy mikroklimat między skórą, a odzieżą zostaje zachowany także dzięki doskonałej wentylacji. Dodatkowo odzież wełniana chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV.      

Jako naturalne włókno wełna jest wykorzystywana przez człowieka od tysięcy lat. Liczne badania i obserwacje poza wskazaniem na jej funkcjonalne cechy podkreślają także jej właściwości mogące pozytywnie wpływać na zdrowie. Zobojętnianie jonów dodatnich wpływa dobroczynnie na system nerwowy, może łagodzić nerwobóle lub bóle stawów i kończyn. Mikromasaż włóknami wełny wspomaga prawidłowe ukrwienie komórek oraz wpływa na poprawę krążenia. Zawartość lanoliny, która naturalnie powleka każde włókno wełny, nie dopuszcza do wnikania zabrudzeń, dzięki czemu produkty nie akumulują kurzu i potu. Wełna z owiec merynosów dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wypiera też nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, jednocześnie utrzymując środowisko wrogie bakteriom. Odzież wykonana z wełny merino charakteryzuje się zdolnościami antyalergicznymi, antystatycznymi oraz antybakteryjnymi. Nie powoduje żadnych podrażnień skóry, dlatego świetnie sprawdzi się dla osób w każdym wieku, także dzieci z wrażliwą skórą oraz alergików.

Cienka, bardzo lekka i przyjazna ciału wełniana odzież jest podstawą właściwego ekwipunku podczas trekkingowych wycieczek, wysokogórskich wypraw, intensywnego uprawiania sportów zimowych, sprawi także, że codzienne zajęcia będą bardziej komfortowe niż dotąd. Wychodząc na górską wędrówkę, aktywnie odpoczywając nad jeziorem, czy wybierając się w daleką, wymagającą podróż robimy krok w stronę natury. Kolekcja BRUBECK WOOL sprawi, że jej prawdziwy dotyk będzie towarzyszył nam wszędzie.

 

 

 

WEŁNIANE KOLEKCJE BRUBECK

 

 

COMFORT WOOL

 

COMFORT WOOL to najwyższej jakości wełniana bielizna codziennego użytku.

Powstała z najlepszego naturalnego surowca na świecie – wełny merino. Jest wyjątkowo miękka, delikatna w dotyku, nie gryzie i nie drapie. Wełna merynosów jest także bardzo cienka – jej włókna mają tylko 16,5 mikrona - to ponad cztery razy mniej niż średnia grubość ludzkiego włosa! Im bardziej cienkie i gęste jest runo wełny owczej, tym ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Włókna zastosowane w kolekcji COMFORT WOOL marki BRUBECK to najszlachetniejsza odmiana wełny z merynosów australijskich. Dzięki dużej elastyczności wełny bielizna nie gniecie się i nie wypycha. Idealnie dopasowuje się do ciała, jest łagodna dla skóry i nie zostawia śladów dzięki bezuciskowym ściągaczom i płaskim szwom.

 

 

Połączenie naturalnych wełnianych włókien z inteligentnymi mikrowłóknami oraz zastosowanie dwuwarstwowej, bezszwowej konstrukcji pozwoliło uzyskać wyjątkowe właściwości termoregulacyjne i zachować  maksymalny komfort. Produkt zapewnia szybszy odbiór wilgoci, znacznie zwiększa komfort cieplny i skutecznie pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Chroni organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem.

Produkt został przebadany dermatologicznie – nie podrażnia i nie powoduje uczuleń, nadaje się także dla alergików. Wełna merino posiada dodatkowe właściwości prozdrowotne: mikromasaż jej włóknami pomaga w lepszym ukrwieniu komórek, co wpływa na poprawę krążenia, a zobojętnianie jonów dodatnich wpływa dobroczynnie i łagodząco na system nerwowy.  Zaawansowany technologicznie produkt został wykonany z dbałością o jakość najmniejszych detali, dzięki temu, że powstał w 100% w Unii Europejskiej.

Kolekcja COMFORT WOOL marki BRUBECK to przyjazna ciału najlepsza wełniana bielizna, która jest podstawą ubioru do codziennej aktywności. Zapewnia ochronę i komfort użytkowania przez cały rok, wykorzystując najlepszy surowiec, jaki stworzyła sama natura – wełnę merynosów australijskich.  

 

 

 

ACTIVE WOOL

 

ACTIVE WOOL to najwyższej jakości wełniana bielizna termoaktywna, szczególnie polecana do aktywności outdoorowych, np. trekkingu.

Powstała z najlepszego naturalnego surowca na świecie – wełny merino. Jest wyjątkowo miękka, delikatna w dotyku, nie gryzie i nie drapie. Wełna merynosów jest także bardzo cienka – jej włókna mają tylko 16,5 mikrona - to ponad cztery razy mniej niż średnia grubość ludzkiego włosa! Im bardziej cienkie i gęste jest runo wełny owczej, tym lepsze ma właściwości termoizolacyjne. Włókna zastosowane w kolekcji ACTIVE WOOL marki BRUBECK to najszlachetniejsza odmiana wełny z merynosów australijskich. Dzięki dużej elastyczności wełny bielizna nie gniecie się i nie wypycha. Idealnie dopasowuje się do ciała, jest łagodna dla skóry i nie zostawia śladów dzięki bezuciskowym ściągaczom i płaskim szwom.

 

 

Połączenie naturalnych wełnianych włókien z inteligentnymi mikrowłóknami oraz zastosowanie dwuwarstwowej, bezszwowej konstrukcji pozwoliło uzyskać wyjątkowe właściwości termoregulacyjne i zachować  maksymalny komfort. Produkt zapewnia szybszy odbiór wilgoci, znacznie zwiększa komfort cieplny i skutecznie pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Chroni organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem. Dzięki średniej grubości dzianiny sprawdzi się równie dobrze jako podstawowa warstwa ubioru lub pierwsza warstwa w umiarkowanych temperaturach przy zmiennej pogodzie. Produkt został przebadany dermatologicznie – nie podrażnia i nie powoduje uczuleń, nadaje się także dla alergików.

 

Wełna merino posiada dodatkowe właściwości prozdrowotne: mikromasaż jej włóknami pomaga w lepszym ukrwieniu komórek, co wpływa na poprawę krążenia, a zobojętnianie jonów dodatnich wpływa dobroczynnie i łagodząco na system nerwowy. Zaawansowany technologicznie produkt został wykonany z dbałością o jakość najmniejszych detali, dzięki temu, że powstał w 100% w Unii Europejskiej.

Kolekcja ACTIVE WOOL marki BRUBECK to przyjazna ciału najlepsza wełniana bielizna, która jest podstawą ubioru do aktywności outdoorowych o średnim stopniu intensywności, np. trekkingu, rekreacyjnych wycieczek, lekkiej aktywności sportowej. Zapewnia ochronę i komfort użytkowania przez cały rok, wykorzystując najlepszy surowiec, jaki stworzyła sama natura – wełnę merynosów australijskich. 

 

 

 

EXTREME WOOL

 

EXTREME WOOL to najwyższej jakości ciepła wełniana bielizna termoaktywna przeznaczona do użytku w niskich lub bardzo niskich temperaturach.

Powstała z najlepszego naturalnego surowca na świecie – wełny merino. Jest wyjątkowo miękka, delikatna w dotyku, nie gryzie i nie drapie. Wełna merynosów jest także bardzo cienka – jej włókna mają tylko 18 mikronów - to ponad cztery razy mniej niż średnia grubość ludzkiego włosa! Im bardziej cienkie i gęste jest runo wełny owczej, tym ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Włókna zastosowane w kolekcji EXTREME WOOL marki BRUBECK to najszlachetniejsza odmiana wełny z merynosów australijskich. Dzięki dużej elastyczności wełny bielizna nie gniecie się i nie wypycha. Idealnie dopasowuje się do ciała, jest łagodna dla skóry i nie zostawia śladów dzięki bezuciskowym ściągaczom i płaskim szwom.

 

 

Połączenie naturalnych wełnianych włókien z inteligentnymi mikrowłóknami oraz zastosowanie dwuwarstwowej, bezszwowej konstrukcji pozwoliło uzyskać wyjątkowe właściwości termoregulacyjne i zachować  maksymalny komfort. Produkt zapewnia szybszy odbiór wilgoci, znacznie zwiększa komfort cieplny i skutecznie pomaga w utrzymaniu stałej temperatury ciała. Dzięki odpowiednio wysokiej gramaturze wełnianej dzianiny zapewnia perfekcyjną termoizolację. Chroni organizm przed wyziębieniem i przegrzaniem.

Produkt został przebadany dermatologicznie – nie podrażnia i nie powoduje uczuleń, nadaje się także dla alergików. Wełna merino posiada dodatkowe właściwości prozdrowotne: mikromasaż jej włóknami pomaga w lepszym ukrwieniu komórek, co wpływa na poprawę krążenia, a zobojętnianie jonów dodatnich wpływa dobroczynnie i łagodząco na system nerwowy. Zaawansowany technologicznie produkt został wykonany z dbałością o jakość najmniejszych detali, dzięki temu, że powstał w 100% w Unii Europejskiej.

Kolekcja EXTREME WOOL marki BRUBECK to przyjazna ciału najlepsza wełniana bielizna, która jest podstawą ubioru do aktywności w niskich temperaturach lub sportów zimowych. Zapewnia ochronę i komfort użytkowania podczas pory zimowej, nawet przy ekstremalnych warunkach atmosferycznych, wykorzystując najlepszy surowiec, jaki stworzyła sama natura – wełnę merynosów australijskich.

 

 

 

JAK DBAĆ O PRODUKTY BRUBECK WOOL?

 

PRANIE

1. Wełnianą bieliznę termoaktywną BRUBECK można prać w pralce w temperaturze do 30°C.

2. Nie należy stosować proszków do prania.

 

 

3. Nie należy stosować płynu do płukania tkanin oraz środków zmiękczających, ponieważ ich działanie neutralizuje termoaktywność odzieży i może zniszczyć delikatne włókna merino. Zastosowanie zmiękczaczy powleka włókna merynosowe środkami chemicznymi i zmniejsza ich naturalną zdolność do oddychania i regulowania wilgotności i temperatury.

4. Zalecamy stosowanie środków do prania tkanin delikatnych lub płatków mydlanych.

 

 

5. Wełnianą bieliznę termoaktywną można prać ręcznie, optymalnie w temperaturze 30°C z zastosowaniem płatków mydlanych lub zwykłego szarego mydła.

7. Pranie ręczne bardzo dokładnie usuwa trwałe zabrudzenia, do których usuwania nie możemy używać żadnych wybielaczy ani innych środków odbarwiających.

 

SUSZENIE

 

 

1. Nie należy suszyć wełnianej odzieży termoaktywnej mechanicznie. Wystarczy rozwiesić, czas schnięcia jest znacznie krótszy niż tradycyjnej odzieży.

2. Wełnianej bielizny termoaktywnej BRUBECK nie należy prasować.

 

 

PRZECHOWYWANIE

 

1. Istotne, by prać odzież przed jej przechowywaniem - zapobiega to powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, utrwalaniu się plam i brudu. By wełniana bielizna termoaktywna była jak najdłużej w świetnej kondycji, należy przechowywać produkty złożone zamiast wieszania.

2. Przed złożeniem należy upewnić się, że odzież została wysuszona w swobodnej pozycji. Sprzyja to naturalnemu układaniu się włókien i powrotowi do właściwych wymiarów.