THERMO WOOL

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

W tej kategorii odzieży termoaktywnej prezentujemy Wam wyjątkowe wyroby, które powstały we współpracy ze słynnym polskim himalaistą, zdobywcą Korony Himalajów i Karakorum, a jednocześnie ambasadorem naszej marki – Piotrem Pustelnikiem. Jego rady jako człowieka, który podczas swoich wspinaczek mierzył się z najbardziej ekstremalnymi warunkami, były bezcenne. Dzięki temu powstała odzież, której możesz zaufać – nie tylko na szlaku.

Kolekcja Thermo Wool – dla wymagających

Dołożyliśmy wszelkich starań aby odzież, która znalazła się w tej kategorii, odpowiadała najwyższym standardom jakościowym. Przede wszystkim mówimy o ubraniach solidnych i trwałych – w końcu na górskim szlaku są one elementem dbania o nasze bezpieczeństwo, dlatego muszą być pewne. Ich krój, konsultowany z Piotrem Pustelnikiem, nie pozostawia cienia wątpliwości co do ich przydatności – doskonale ochronią każdą część ciała przed wiatrem i niskimi temperaturami.

Jednak to, co jest najważniejsze w odzieży z kolekcji Thermo Wool, to jej właściwości termoaktywne. Dwuwarstwowa dzianina, którą zapewne znacie już z innych naszych kolekcji, jest pierwszym elementem zapewniającym komfort cieplny. Tak przemyślana struktura, w połączeniu z dobrym przyleganiem do ciała, sprawia, że możliwe jest skuteczne odprowadzanie wilgoci z pierwszej warstwy odzieży – najlepiej ten proces przebiega wówczas, gdy jest nią bielizna termoaktywna. Nie bez znaczenia dla komfortu noszenia jest także fakt, że to odzież produkowana w technologii bezszwowej, co znacząco zmniejsza ryzyko jakichkolwiek otarć.

Thermo Wool, czyli dobrodziejstwo wełny merino

Nasza odzież z kolekcji Thermo Wool czerpie pełnymi garściami z tego, co daje natura. Do jej produkcji wykorzystaliśmy bowiem wełnę owiec merynosów, z której korzystamy w naszych wyrobach już od lat. Zwierzęta te znane są z przebywania w miejscach, gdzie dobowa amplituda temperatur dochodzi do kilkudziesięciu stopni. Jak zatem owce te wytrzymują tam, gdzie w kilkanaście godzin temperatura może spaść z plus 30 do minus 10 stopni?

Wszystko dzięki ich wełnie, która niejako „więzi” pęcherzyki powietrza, stając się doskonałym izolatorem. Jednak co najważniejsza, warstwa ta nie jest całkowicie nieprzepuszczalna w obu kierunkach, dlatego jej zastosowanie w kolekcji Thermo Wool pozwala na ochronę przed zimnem, przy jednoczesnym odprowadzaniu ciepła i wilgoci z powierzchni skóry, co przeciwdziała przegrzaniu organizmu.

Podsumowując, odzież spod znaku Thermo Wool będzie doskonałym towarzyszem wszelkich aktywności fizycznych, gdzie trzeba nam ubrań, które są lekkie, elastyczne, nie krępujące ruchów, ale jednocześnie dbają o nasz komfort termiczny – chronią zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Jeśli do tego dodać fakt, że wełna merino nie przyjmuje zbyt szybko przykrych zapachów, w związku z czym ubrania są dłużej świeże, to już mamy pakiet całkiem pokaźnych atutów. Piotr Pustelnik potwierdza i poleca!